Field Trial Results for Logan Lake Retriever Club

Stake
Open     
Dogs Entered:  44     
Date:  June 26     
Judges:
Mickey Rawlins and Jerome So     
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
FTCH AFTCH Bulrush Yellow Bud     
Ron Bisckhe     
Ron Bischke     
2nd
Calumet's Mean Soupster     
Sharon Gierman     
Sharon Germain     
3rd

FTCH Diamondbrooks VLEarl MH     
Blair Down     
Colin McNicol     
4th
FTCH AFTCH Walk on the Wild Side
James & Sherrylynn Swanson     
Jiim Swanson     
RCM
Skookumchuck's Big Cheese     
Harry & Margaret Bennetts     
Harry Bennetts     
CMs
FTCH AFTCH Ram River Spring Fever     
Robert James     
Bob James     
Maralan's Fifty Fifty     
Glenn Norton & Don Pollock
Don Pollock     
Sportin' Nitty Gritty     
Judith Bly     
Judity Bly     
FTCH AFTCH Waterstrike Ramblin Bramble     
D. Shnitka & B Juergensen     
Daniel Shnitka     
FTCH Dream Dancin     
Ben Jackson     
Rick Regamble     
 
Stake
QUALIFYING     
Dogs Entered:  26     
Date:  JUNE 26     
Judges:
Diana Beatty & Jane Spearing     
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
Brentwood Gem Diamonds'N' Roses     
Ian Robinson     
Rhonda Robinson     
2nd
Maralan Full Throttle     
Todd Fournier     
Todd Fournier     
3rd
Deno's Don Juan     
Robin and Noni Dean     
Robin Dean     
4th
Pekisko's Firwood Connection     
John Caldwell     
John Caldwell     
RCM
Trimark's Mya Autumn Wingmaster     
Richard Ludwig
Richard Ludwig     
CMs
zamri's Cheeky Monkey CD AM/CAN WCX MH     
J&L Kinney & C McPoland     
Joanne Kinney     
 
Stake
OPEN 2     
Dogs Entered:  46     
Date:  June 27, 10     
Judges:
Ron Bischke & Anne Everett     
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
FTCH Diamondbrook's VL Earl     
Blair Down     
Colin McNicol     
2nd
NAFTCH FTCH Northern Dancer II     
Jim Harvie     
Owner     
3rd
FTCH AFTCH Ram River Spring Fever     
Robert James     
Owner     
4th
FTCH AFTCH Waterstrike Ramblin Bramble CD     
Daniel Shnitka     
Owner     
RCM
FC AFC NFTCH AFTCH Tnt's Mr Peabody Prairiermarch     
John Gunn     
Owner     
CMs
Maralan's Black Isle Scotty     
Alastair Mackenzie
Owner     
Midnight Contender     
Jack Hilger     
Owner     
AFTCH Pekisko's Calumet's Rebel Doll     
Sharon & Howard Gierman     
Sharon Gierman     
 
Stake
JUNIOR      
Dogs Entered:  14     
Date:  June 27, 10     
Judges:
John Hatfield & Judith Myers     
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
Willow Rose Bitty Bob     
Robin & Noni Dean  
Robin Dean     
2nd
Trimark's Harvey Hooligan     
Bill Barwick     
Owner     
3rd
Grousebuster No Fear No Mercy     
Lois Aitken     
Owner     
4th
Ram River Michichi News     
C. Robert James     
Bob James     
RCM
Molly's Olympic Sophie     
Rod Spence     
Owner     
CMs
TNT'S Blue's Powder JH     
Janice & John Gunn
John Gunn