Field Trial Results for Brandon Retriever Club

Field Trial Results for Sunpoke Hunting Retriever Club Inc.

Stake
OPEN, ALL AGE
Dogs Entered:  19
Date:  June 12, 2010
Judges:
JOHN SELLICK & KEVIN INCH
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
FLATLAND'S THIRTY BLOW COLD
JOHN GAUNCE & NELSON SPENCER
NELSON SPENCER
2nd
FTCH AFTCH TAZZMERAZZ OF HI WATERS
FRED SAULNIER
FRED SAULNIER
3rd
AFTCH TAG-YOU'RE IT
SUE WESTLAKE
SUE WESTLAKE
4th
AFTCH GROUSE OF DRAKE'S BAY
R. LaDUKE
VIC RICCI
RCM
CLILCK HERE LINK
SUE WESTLAKE
SUE WESTLAKE
CMs
KAPRIVER EMMYLOU
VIC RICCI
VIC RICCI
AFTCH NORTH OF SEVEN
JIM BLAKE
JIM BLAKE

 

Stake
QUALIFYING
Dogs Entered:  8
Date:  JUNE 12, 2010
Judges:
JERRY CHOATE & NELSON SPENCER
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
ABACO'S WATERFORD GUANAHANI
JIM LIVISKI
JIM LIVISKI
2nd
MJOLNIR'S MARSHALL
VIC RICCI
VIC RICCI
3rd
POCKET ROCKET EXPRESS, JH
GLEN BYDWELL
GLEN BYDWELL

 

Stake
AMATEUR, ALL AGE
Dogs Entered:  21
Date:  JUNE 13, 2010
Judges:
BEV FLOWLER & JERRY CHOATE
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
AFTCH GROUSE OF DRAKE'S BAY
R. LaDUKE
VIC RICCI
2nd
FTCH AFTCH HICKORY RIDGE BLACK CREEK ALLY
DAVID YEO
DAVID YEO
3rd
STORMY CREEK'S OLD SALTY
DAVID YEO
DAVID YEO
4th
FLATLAND'S THIRTY BLOW COLD
JOHN GAUNCE & NELSON SPENCER
NELSON SPENCER
RCM
KAPRIVER EMMYLOU
VIC RICCI
VIC RICCI
CMs
WINDSTONE'S ABACO GATHERS NO
JIM LIVISKI
JIM LIVISKI

 

Stake
JUNIOR STAKE
Dogs Entered:  7
Date:  JUNE 13, 2010
Judges:
SUSAN WESTLAKE & DAVID YEO
Placing
Dog Name                                                                  
Owner                                                    
Handler                         
1st
MJOLNIR'S MARSHALL
VIC RICCI
DAVID THOMPSON
2nd
MAXFLY'S ZEVA
VIC RICCI
DAVID THOMPSON
3rd
ER'S MUD DANCER OF SHOREFIND
JOANNE SPENCER
NELSON SPENCER