Field Trial Results for Stampede City Retriever Club

Stake
Open
Dogs Entered:  38
Date:  Aug 23, 2014
Judges:
Gary Randall & Wayne Lamb
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                            
Handler                                           
1st
FTCH Runnin's Lady Known As Lou
Judy Wilson
Colin McNicol
2nd
Watermark's Absolute ValusDog Name
Barry Grundy
Barry
3rd
AFTCH Jazztime Bluegoose Ruger
Larry & Anna Calvert
Larry
4th
FTCH Riveroak Turn Me Loose
Bob & Deirdre Kozminski & Judy Wilson
Colin McNicol
RCM
Raunna Ruby Duby
Dixie Lane
Brian Griffin
CMs
Bulrush Dozer
Ron Bischke
Ron
Things That Are Red For 500
Cheryl Talley & John Robinson
John
Barfly's Deadly Aim JFTR QFTR
Brian Griffin
Brian
 
Stake
Junior
Dogs Entered:  7
Date:  Aug 23
Judges:
Gordon Pettit & Colette Prefontaine
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                            
Handler                                           
1st
Sailors Rebel Rumtot Shooter
Debbie Pogson
Debbie
2nd
Creekside's Mr Tug
Warren Price
Colin Mcnicol
3rd
Tia Rose JFTR
Margaret Gardiner
Jack Gardiner
4th
Bulrush Attaboy From Ram River
Ron Bischke
Ron
 
Stake
Open
Dogs Entered:  42
Date:  Aug 24
Judges:
Gord Pettit & Rob Littlemore
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                            
Handler                                           
1st
FTCH Elmingo's Pacific Eider
John Hatfield
Rick Regamble
2nd
Nordic Warrior
Armand & Mary Ann Fangsrud
Armand
3rd
FTCH AFTCH Pekisko's Bow River Littlerocks
Laura Jones & Dan Danforth
Dan
4th
FTCH AFTCH Bigguns Over Tucquan
Murray & Diana Murphy
Diana Mead
RCM
FTCH AFTCH Turn Creek Chaser
Nolan & Karen Nelkenbrecher
Nolan
CMs
Ram River Rainbow Royale QFTR
Dan Danforth
Dan
Watermark's Absolute ValueDog Name
Barry Grundy
Barry
Sweetbriar's Reacher
Stuart & Diana Mead
Diana
AFC AFTCH Jazztime Bluegoose's Skatch
Larry & Anna Calvert
Larry
Battle River Perro
Bob Kozminski
Colin McNicol
Raunna's Ruby Duby
Dixie Lane
Brian Griffin
 
Stake
Qualifying
Dogs Entered:  10
Date:  Aug 24
Judges:
Gary Randall & Wayne Lamb
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                            
Handler                                           
1st
Legacy's Emmitt's CArbon Copy
Glenn Norton
Glenn
2nd
Diamond Brooks Mac
Bill Levee
Colin McNicol
3rd
Topbrass Little Bow River
Laura Jones & Dan Danforth
Laura
4th
Willowrose Billy Bob
Robin & O'Nonie Dean
Robin
RCM
Bulrush Dozer
Ron Bischke
Ron
CMs
Bulrush Bart 2nd
Ron Bischke
Ron
Bulrush Attaboy From Ram River
Ron Bischke
Ron