Field Trial Results for Red Deer Retriever Club

Stake
Junior
Dogs Entered:  7
Date:  May 29, 2015
Judges:
Lois Aitken & Colette Prefontaine
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                               
Handler                                           
1st
Creekside 's Mr Tug
Warren Price
Colin McNicol
2nd
Wingbusters Alabama Slamma
Tom & Marg Murray
Marg
3rd
He's All Jacked Up
Donn Hall
Donn
 
Stake
Qualifying
Dogs Entered:  17
Date:  May 29, 2015
Judges:
Lois Aitken & Colette Prefontaine
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                               
Handler                                           
1st
Biggun's Noble Elwood
Murray Murphy
Murray
2nd
Wingbusters Quiet Elegance
Tom & Marg Murray
Marg
3rd
Henry Ross Of Strachan
James Strachan
James
4th
Clubmead's Turbo Tuna
Stuart & Diana Mead
Stu
RCM
Bjay's Northern Tundra
Jim Nichols
Rick Regamble
CMs
Topbrass Little Bow River
Laura Jones
Laura
 
Stake
Amateur
Dogs Entered:  30
Date:  May 30, 2015
Judges:
Rod Spence & Gord Pettit
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                               
Handler                                           
1st
AFC Pekisko's Ironman
John & Sharon van der Lee
Sharon
2nd
FTCH AFTCH Ram River Khaki Kayla
C. Robert James
Bob
3rd
Elmingo's Violence On Request
Rod Neterer
Rod
4th
Ram River Royale
Daniel Danforth
Dan
RCM
Bulrush Attaboy From Ram River
Ron Bischke
Ron
CMs
Ram River's Spirit Of Michichi
C. Robert James
Bob
Wingbusters Quiet Elegance
Tom & Marg Murray
Marg
 
Stake
Amateur
Dogs Entered:  29
Date:  May 31, 2015
Judges:
James Swanson & David Douglas
Placing
Dog Name                                                                              
Owner                                                               
Handler                                           
1st
AFC AFTCH Pekisko's Ironman
John & Sharon van der Lee
Sharon
2nd
FTCH Bluegoose's Huckleberry Hustle
David Fishley
Dave
3rd
FTCH AFTCH Noremacs Undertaker JFTR QFTR
Brian Griffin
Brian
4th
Barfly's Deadly Aim JFTR QFTR
Brian Griffin
Brian
RCM
AFTCH Molly's Olympic Sofie
Rod Spence
Rod
CMs
Wingbusters Quiet Elegance
Tom & Marg Murray
Marg
Bulrush Attaboy From Ram River
Ron Bischke
Ron
Magiclabs Abe Is The One
Glenn Norton
Glenn