Running Order and Callbacks

Note: Dogs no longer in contention will appear in gray text with series dropped

 

No
Dog Name                                                                                     
Owner                                                
Handler                                
Series
No
1
Candlewood's Show Girl SH
Barry Nelson
Charles Dygos
3
1
2
Baypoint's Pushing The Envelope
Richard & Nancy Inculet
Dan Devos
Scratch
2
3
AFTCH Barfly's Deadly Aim JFTR QFTR
Brian Griffin
Brian Griffin
8
3
4
FTCH Riveroak Turn Me Loose
Colin Mcnicol
Colin Mcnicol
9
4
5
FTCH Pilkingtons Chasing Liberty QFTR
Gail Komadoski And Kevin Howarth
Gail Komadoski
Finalist
5
6
FTCH Biggun's Mister Bo Jangles
Bill Hoyt
Charles Dygos
7
6
7
FTCH-AFTCH Ram River Khaki Kayla
C Robert James
Bob James
4
7
8
FTCH-AFTCH Molly's Olympic Sofie
Rod Spence
Rod Spence
8
8
9
AFTCH Lock Five's Sweet Bourbon Prize
Medie Robinson
Medie Robinson
Scratch
9
10
AFTCH Maxfly Pieds De Vent MH
Mike Zelman
Mike Zelman
3
10
11
FTCH-AFTCH Tealcreek High Tyde Coot
Donald & Dona Martin
Donald Martin
3
11
12
FTCH Bluenorth's Git'r Done Belle
Roy Vincent
Charles Dygos
7
12
13
FTCH Baypoints My Girl
Grady Hartzog
Dan Devos
Finalist
13
14
Raunnas Ruby Duby
Dixie Lane
Brian Griffin
6
14
15
FTCH Glenelm's Glowing Ember
Carey Petersen
Colin Mcnicol
4
15
16
FTCH-AFTCH Bluegoose's Huckleberry Hustle
David Fishley
David Fishley
7
16
17
FTCH-AFTCH Ocg's Equalizer
Larry baker
Larry Baker
Winner
17
18
FTCH-AFTCH Wynflat Dark Side Of The Moon
Debby Montgomery
Debby Montgomery
Finalist
18
19
AFTCH Dutchmans Creek Lady
Jim & Shelia Andrew
Charles Dygos
7
19
20
Pekisko's Real Steel
John & Sharon Van Der Lee
John Van Der Lee
Finalist
20
21
FTCH-AFTCH Noremac's Undertaker JFTR QFTR
Brian Griffin
Brian Griffin
Finalist
21
22
Baypoint's Park Avenue
Diana Howard
Dan Devos
2
22
23
AFTCH Moonstone Kuro Tatsumaki
David Fishley
David Fishley
Finalist
23
24
FTCH-AFTCH Taylorlab's Sweet Cheeks
Garry & Sue Taylor
Sue Taylor
Finalist
24
25
AFC Azna's Blue Angel Megan
Ruth Ann Aud
Ruth Ann Aud
5
25
26
Biggun's Noble Elwood
Murray Murphy
Murray Murphy
5
26
27
NFTCH FTCH Battle River Perro
Bob & Deirdre Kozminski
Colin McNicol
Finalist
27
28
FTCH-AFTCH One More Round
Jim & Sherrylyn Swanson
James Swanson
Finalist
28
29
FTCH Mjolnir's True Grit QFTR-MH
Gary Ball
Charles Dygos
4
29
30
Quackaddict Voo Doo Hoo Doo
Peter Vandelaar
Dan Devos
6
30
31
FC-FTCH-AFTCH-NMH Taylorlabs Sugar And Spice MH
Garry & Sue Taylor
Sue Taylor
Finalist
31
32
Love That Precious Cargo
Donald & Dona Martin
Donald Martin
6
32
33
FTCH-AFTCH Jayson Of A Duk Dawg
Marilyn Hunter
Neil Hunter
8
33
34
Biggie One More Time QA2
Angelia Niles & Alex Gomez
Angela Niles
3
34
35
FTCH-AFTCH Baypoint Dark Side Of The Moon
Karen Nelkenbrecher
Karen Nelkenbrecher
7
35
36
FTCH-AFTCH Grousebusters Rudy Rudy Rudy
Bruce Macdonald
Bruce Macdonald
5
36
37
FTCH-AFTCH Pilkington's Joey's On Line
Chuck Lapensee
Chuck Dygos
Finalist
37
38
FTCH Sharp Point's Flying Jett
William & Sue Curtis
Dan Devos
7
38
39
FTCH-AFTCH Canadian Cutter
Don Pollock
Don Pollock
6
39
40
Calumet's Million Dollar Man
Sharon Gierman
Sharon Gierman
8
40
41
FTCH-AFTCH Seasides Codigo Especial
Neal Armstrong
Neal Armstrong
2
41
42
FTCH-AFTCH-NMH Taylorlabs Liquor Is Quicker NMH QFTR
John Mcdonald
John Mcdonald
9
42
43
Crippled Wings Hyper Drive
Derek Goldie
Charles Dygos
5
43
44
Baypoint's Idaone
Justin Williams
Dan Devos
6
44
45
Calumet's Luck Of The Irish
Charlene Chastain & Sharon Gierman
Charlene Chastain
4
45
46
FTCH Runnin's Lady Known As Lou
Judy Wilson
Colin McNicol
5
46
47
Win-Toba's Big Bang Theory
Gail Komadoski And Kevin Howarth
Kevin Howarth
2
47
48
FC-AFC-FTCH-AFTCH Pekisko's Ironman
John & Sharon Van Der Lee
Sharon Van Der Lee
Finalist
48
49
FTCH Sweetwaters Prize Possession
Charles Dygos
Charles Dygos
7
49
50
FTCH-AFTCH Ram River Rainbow Royale
Daniel Danforth
Daniel Danforth
8
50
51
AFTCH Trumarc's Gymnast MH
Diana & Stuart Mead
Diana Mead Or Brian Griffiin
9
51
52
Ram River's Spirit Of Michichi
Bob James
Bob James
3
52
53
AFTCH Kapriver Ramblinrozy
Mark & Sirkka Laberge
Chuck Dygos
Scratch
53
54
FTCH-AFTCH Grousebusters No Fear No Mercy
Lois Aitken
Lois Aitken
Finalist
54
55
FC Thunder's Bootscootin' Abe JH
David B Morrison Laura F Morrison
David Morrison
4
55
56
FTCH-AFTCH Pekiskos Bow River Littlerocks
Laura Jones And Daniel Danforth
Daniel Danforth
6
56
57
FTCH Pilkington's Put'n On The Ritz QFTR
Gail Komadoski And Kevin Howarth
Kevin Howarth
Finalist
57