Running Order and Callbacks

Updated: September 16
 
Note: Dogs no longer in contention will appear in gray text with series dropped
Important: Don’t forget to refresh your browser each time you visit the NRCC web pages or set your browser to check for newer versions of stored pages everytime you visit the webpage If you don’t, you will not see updated pages

 

No
Dog Name                                                                                     
Owner                                                
Handler                                
Series
No
1
AFTCH Keys II
Bob Wright
Lorne Langevin
Finalist
1
2
FTCH-AFTCH-QFTR Wynflat Dark Side Of The Moon
Debby Montgomery
Dan Devos
5
2
3
FTCH-AFTCH Pilkingtons Perspicacity
Chad Griffin
David Thompson
8
3
4
FC-AFC-FTCH-AFTCH Pekisko's Ironman
John & Sharon Van Der Lee
Sharon Van Der Lee
Finalist
4
5
AFTCH Amarillo Bone Collector
Dave Wardle
Dave Wardle
5
5
6
FTCH Runnin's Lady Known As Lou
Judy Wilson
Colin Mcnicol
5
6
7
FTCH War Horse Mac""
Bill Kennedy
Bill Kennedy
3
7
8
Baypoints Let It Ride
Karen Carson
Lorne Langevin
9
8
9
Baypoint's Worth Waiting For
Bob & Amy Sue Franey
Dan Devos
5
9
10
FTCH A J Top Cruisin With The Pirate
Tom Sullivan
David Thompson
Winner
10
11
FTCH-AFTCH Pekisko's Real Steel
John & Sharon Van Der Lee
Sharon Van Der Lee
5
11
12
AFTCH Windcrest's Game On
Connie Swanson
Connie Swanson
9
12
13
FTCH AFTCH Pilkingtons Ruby Blues Day
Ken Crosby
Ken Crosby
9
13
14
AFTCH Dutchmans Creek Lady
Jim & Sheila Andrew
Lorne Langevin
7
14
15
Baypoint's Pushing The Envelope
Richard and Nancy Inculet
Dan Devos
9
15
16
FTCH-AFTCH She:Kon Cranky Warrior
Jim Green
David Thompson
Finalist
16
17
Pekisko's Black And Blue
John & Sharon Van Der Lee
John Van Der Lee
Finalist
17
18
FTCH-AFTCH Grousebusters Rudy Rudy Rudy
Bruce Macdonald
Bruce Mcdonald
5
18
19
Amarillo Diggin Up Bones
Dave Wardle
Dave Wardle
9
19
20
FTCH-AFTCH The Springwaters Mr Y Of Tamsu
John Mairs & Lorraine Hare
Lorne Langevin
9
20
21
Baypoint's Pretty Boy Floyd
Jim & Ann Gardner
Dan Devos
7
21
22
Pondviews She Devil Calypso
Randy Buettner
David Thompson
Scratch
22
23
NAFTCH-FTCH Canadian Cutter
Don Pollock
Marg Murray
8
23
24
Luckydux Gave Her Momma Forty Quacks
Andrea Carlson
Andy Carlson
Finalist
24
25
NFTCH Battle River Perro
Bob & Deirdre Kozminski
Colin Mcnicol
5
25
26
FTCH-AFTCH Baypoint Hit And Miss
Lorraine Hare
Lorne Langevin
9
26
27
Baypoint's The Retrieveinator
Bob Somerville
Dan Devos
5
27
28
QFTR Wingbusters Quiet Elegance
Thomas & Margaret Murray
Marg Murray
9
28
29
Pilkington's Last Pick
Randy Buettner
Randy Buettner
5
29
30
FTCH-AFTCH Mjolnir Rip Roarin To Davadar
Dave & Darlene Broomhead
Darlene Broomhead
8
30
31
FTCH-AFTCH The Springwaters Rippin Reba
Gary & Christine Mason
Lorne Langevin
9
31
32
Dana's Keena Of Longpoint MH-MNH
Vera Aherne
Dan Devos
8
32
33
AFTCH Lock Five's Sweet Bourbon Prize
Medie Robinson
Medie Robinson
7
33
34
Renegade's Highlight Reel
Bill Kennedy
Bill Kennedy
Finalist
34
35
Live Oaks Gun Powder
Jim Ling
James Ling
5
35
36
Topend's Ru Red Or Blue
Gary & Christine Mason
Lorne Langevin
5
36
37
FTCH Baypoint's Park Avenue
Diana Howard
Dan Devos
5
37
38
FTCH-AFTCH Flatlands Baydog Of Allanport
Scott Adams
Scott Adams
9
38
39
FTCH-AFTCH Luckydux Drakehaven Hot Ticket
Andrea Carlson
Andy Carlson
Finalist
39
40
AFTCH-QFTR Sweetwater's Ten Deuce All In
Howard & Lise Simson
Howard Simson
5
40
41
FTCH-AFTCH Kapriver Canada Idyl
Larry Coe
Lorne Langevin
9
41
42
Frr's Ray Of Sunshine
Dave Broomhead
David Broomhead
Finalist
42
43
Tarnation Rush
Jim Ling
James Ling
2
43
44
AFTCH Kapriver Ramblinrozy
Mark & Sirkka Laberge
Mark Laberge
7
44
45
FTCH-AFTCH Jayson Of A Duk Dawg
Marilyn Hunter
Neil Hunter
5
45
46
Davadars Just Win Baby
Sean Colville
Sean Colville
1
46
47
QFTR Wingbusters Alabama Slamma
Thomas & Margaret Murray
Marg Murray
Finalist
47
48
FTCH-AFTCH Tealcreek High Tyde Coot
Donald & Dona Martin
Donald Martin
Scratch
48
49
Coletta Bay Bit O' Good Karma
Garth Clark
Garth Clark
5
49